1. SUNUŞ

Just, İstanbul merkezli bir şirkettir.Kahve deneyiminizi geliştirmek için ürünler yaratır. Lütfen bu Gizlilik Politikasını okuyun ve Hizmetlerimizi kullanma izniniz hakkında bilgi edinin.

Gizlilik Beyanı

Son değişiklik tarihi: 28.02.2020

Just’ın adı ve itibarı dürüstlük temeli üzerine inşa edilmiştir. Bu gizlilik politikasında, web sitemiz (Justmakecoffee.com) ya da bu politikaya bağlantısı (toplu olarak, “Site”) olan, Just’a ait ya da Just tarafından işletilen web siteleri üzerinden sunulan hizmetler, perakende ortamlarımızdaki satış noktası sistemi yoluyla toplanan bilgiler ve bu bilgileri nasıl kullandığımız açıklanmaktadır. Politikamızda ayrıca, bilgilerinizi ne şekilde toplayacağımız ve kullanacağımız ile ilgili olarak yapabileceğiniz seçimler de açıklanmaktadır.

Bu Siteyi görüntüleyerek ve hizmetlerimizden faydalanarak, bu gizlilik politikasında açıklanan bilgi toplanmasını, kullanılmasını ve ifşa uygulamalarını kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Güncellemeleri

Bu gizlilik politikasını zaman zaman güncelleyebiliriz. Güncelleme yaptığımızda yeni gizlilik politikasını bu sayfada yayınlayacak ve politikanın en üstünde görünen tarihi değiştireceğiz. Bu sayede bu Siteyi herhangi bir güncelleme veya değişikliği görmek için ziyaret ettiğinizde, sizi gizlilik politikası tarihimizi kontrol etmeye teşvik ediyoruz. Bize kişisel bilgilerinizi verdiğinizde, kişisel bilgilerinizi kullanma ve ifşa etme yöntemimizi büyük ölçüde etkileyebilecek gizlilik politikamızın değiştirilen sürümlerini e-posta yoluyla size göndereceğiz. Bu bilgiler sağlandığında, gizlilik politikası güncellemelerini e-posta yoluyla almayı kabul etmiş olursunuz.

Bu gizlilik politikasına ilişkin sorularınız veya burada ele alınmayan sorunlarınız olması durumunda lütfen Just Misafir İlişkileri ile iletişime geçiniz.

Lütfen unutmayın: Bu site, Justmakecoffee.com ve Just International web siteleri gibi başka sitelere bağlantı içerebilir. Bu bağlantıları size ücretsiz olarak sunmaktayız ve Just adı veya logosunu kullansalar dahi, bu web sitelerinin denetimi üzerinde sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Ayrıca, bu web sitelerinin bazılarında hesap oluşturmak üzere kayıt yaptırabilirsiniz. Bu web siteleri kendi gizlilik ve bilgi güvenlik politikası, hüküm ve koşullarına sahip olduğundan, gizlilik politikamıza uyma zorunlulukları yoktur. Bu web sitelerine ait politikalar, kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanma yetkilerini denetler. Ziyaretçiler, diğer web siteleri tarafından toplanan veya bu sitelere gönderilen bilgiler bizim kontrolümüz altında değil, üçüncü tarafların kontrol altında olduğundan, bu web sitelerinin gizlilik bildirimlerine başvurmalıdırlar. Bu web siteleri ayrıca sitede gezindiğinizde bilgisayarınıza tanımlama bilgilerini yerleştirebilir; Sitemizde reklamı yapılan veya bağlantıları görünen üçüncü taraflarca bilgisayarınıza gönderilen tanımlama bilgilerini denetlemeyiz.

Uluslararası Kullanıcılar

Türkiye dışında yaşıyorsanız, bu Sitenin Türkiye’deki bilgisayar sunucularımızda barındırıldığını unutmayın. Bu Site üzerinden toplanan her türlü kişisel bilgi, kendi ülkenizdeki veri koruma yasalarında belirtilen koruma seviyesini sunmayan diğer ülkelere ve Tükiye’ye aktarılabilir. Bu Siteyi kullandığınızda veya herhangi bir kişisel bilginizi gönderdiğinizde, kişisel bilgilerinizin kendi ülkenizin dışına aktarılabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Bilgilerin Toplanması

Just’a kişisel bilgi sağlamanız, kişisel bilgilerinizi bu gizlilik politikasına uygun olarak toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi ve paylaşabileceğimizi kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Ayrıca, uygun olduğu durumlarda, zaman zaman bazı yetkilendirme veya onaylar edinilebilir. Örneğin, Just’ın önceden belirtilmeyen bir amaçla veya daha önce onay vermemiş birine ilişkin kişisel bilgileri kullanmak istediği durumlarda, toplanan bilgilerin kullanımı ve paylaşımının onaylanmasını talep edebiliriz.

Birçok durumda, yasal ve sözleşmeye ilişkin kısıtlamalara tabi olunduğunda, bir birey önceden geçerli bir neden bildirmek suretiyle istediği zaman onayını geri çekmek veya geçersiz kılmak konusunda özgürdür. Bazı durumlarda, belirli Just ürün ve hizmetlerinin yalnızca kişisel bilgilerin Just’a gönderilmesiyle sunulabileceğini unutmayın. Bize gerekli kişisel bilgileri vermeyi tercih etmediğiniz taktirde, talep edilen ürün ve hizmetleri sunamayabiliriz. Onayınızı geri çekmenizin sonuçları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Just Ne Tür Bilgiler Toplar?

Kişisel Bilgi, bir bireyi tanımlamada kullanılabilecek bilgiler anlamına gelir ve şu bilgileri içerir:

 • Ad, adres, telefon numarası, e-posta adresi, doğum tarihi;
 • Kredi kartı numarası gibi finansal bilgiler;
 • Öz geçmişler, uygulamalar, geçmiş doğrulama bilgileri veya iş başvuru referanslarında bulunan bilgiler gibi iş başvurusuna ilişkin bilgiler.

Kişisel Olmayan Bilgiler

İş yeri iletişim bilgileri (iş yeri adresi, telefon numarası gibi) bazı yetki sınırlarında kişisel bilgi olarak görülmez.

İnternet servis sağlayıcınız, tarayıcı tipiniz, etki alanı adınız, IP adresiniz, sizi bize yönlendiren web sitesi, açmak istediğiniz web sayfaları, bunları açtığınız saat ve tarih, giriş ve çıkış noktaları gibi bilgileri içeren web sitesi kullanım bilgilerini toplanmaktadır. Web sitesi kullanım bilgilerine ilişkin ayrıntılar burada açıklanmaktadır. Web sitesi kullanımına ilişkin topladığımız bilgiler, piksel etiketleri ve tanımlama bilgilerinin kullanımını içermektedir.

Just, kimliği belirlenemeyen bir bireyin verilerinden oluşan gruplanmış verileri de toplayabilir.

Just Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanır?

Just, misafirler tarafından yazılı veya sözlü olarak (elektronik ortam dahil) sağlanan kişisel bilgileri şu amaçla kullanabilir:

 • Just ürün ve hizmet satın alımlarınızı işlemek ve yönetmek;
 • Misafir hizmetleri taleplerinize yanıt vermek, yorum ve bildirimlerinizi Sitede belirtilen herhangi bir blog veya çevrim içi forum sitesine göndermek veya taleplerinize ya da diğer çevrim içi etkinliklerinize yanıt vermeye ilişkin başka uygulamalar gerçekleştirmek;
 • Kişisel bilgilerinizi, yaptığınız satın alma türü ve miktarı gibi sizinle ilgili kişisel olmayan bilgileri bir araya getirerek kişiselleştirilmiş tanıtımlar oluşturmak.
 • Sipariş ettiğiniz veya satın aldığınız ürün, Justmakecoffee.com hesabınız, katıldığınız yarışma veya çekilişler, blog veya herhangi bir çevrim içi forum gönderimine dair daha fazla bilgi talebi ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek;
 • Kişisel bir profil oluşturmanız veya öz geçmişinizi çevrim içi olarak göndermeniz durumunda, belirli işler, iş fırsatları veya Just’ta çalışmaya ilişkin genel bilgiler ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek;
 • Justmakecoffee.com ana sayfasından bize e-posta adresinizi göndererek, Justmakecoffee.com hesabı için kayıt yaparken, iletişim tercihlerini belirleyerek bu gibi iletişimleri almak istediğinizi onayladığınızda, ortak markalı ürünlerin de sundukları dahil olmak üzere, markalarımız, ürünlerimiz, etkinliklerimiz veya diğer tanıtımsal amaçlarımızla ilgili olarak sizinle iletişime geçmek. İletişim tercihi ayarlarınızı, size gönderilen herhangi bir pazarlama amaçlı belge üzerindeki abonelik iptali bağlantılarını takip ederek istediğiniz zaman bu bilgileri almayı iptal edebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerim Üçüncü Taraflarla Paylaşılır mı?

Başka şirketlerin pazarlama ve tanıtım iletişimlerini size göndermesini sağlayabiliriz, ancak bunu sadece iletişim tercihlerinde bu tür iletişimlerle ilgilendiğinizi belirtmeniz durumunda gerçekleştirebiliriz.

Ürün ve hizmetlerimizi pazarlamamız konusunda (e-posta sağlayıcıları gibi) bize yardımcı olmak amacıyla destek hizmeti sağlayan şirketlerle (kredi kartı işlemcileri, posta merkezi veya web sunucuları gibi) ya da stratejik ortaklarımızla da bilgi paylaşabiliriz. Bu şirketler işlevlerini yerine getirebilmek için sizinle ilgili bilgilere ihtiyaç duyar. Bu şirketlerin, paylaştığımız bilgileri başka bir amaçla kullanmaya yetkileri yoktur.

Bazı bilgileri, kendimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak ya da kurumsal politikalarımızı yürütmek amacıyla, yasalarca gerekli görüldüğünde, mahkeme emri gibi resmi makamlarca talep edildiğinde ifşa edebiliriz. Bu aracılara veya şirketlere pazarlama amaçlarıyla ya da ticari amaçlarla bilgi sağlamayız.

Ayrıca, Sitemizdeki herhangi bir blog ya da başka bir çevrim içi forum sitesine katılmanız durumunda, web sitesine gönderdiğiniz herhangi bir kişisel bilgi forum sitesindeki diğer katılımcılarla paylaşılabilir.

İşletmemizin tamamının veya bir kısmının satılması durumunda, Just varlıkların veya işletmenin tamamı veya bir kısmının aktarılmasına dahil olan taraflara kişisel bilgileri ifşa edebilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde, Just kişisel bilgilerinizi alan tarafın bilgilerinizi bu politikada belirtildiği şekilde kullanmasını sağlamak için gerekli çabayı sarf edecektir.

Alacağım Tanıtımsal İletişimleri Nasıl Değiştirebilirim?

Site yoluyla ya da tercih etmeniz durumunda üçüncü taraflar aracılığıyla bize sağladığınız e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerini size tanıtım ürünleri göndermek amacıyla kullanabiliriz. Bu tür tanıtımsal bilgileri almak istemiyorsanız, istediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi değiştirebilir veya e-posta listemizden çıkabilirsiniz.

Bizden tanıtım e-postası alma seçimini iptal etseniz dahi, sipariş, satın alma, misafir hizmeti yanıtları, işe alım uygulamaları için sizinle iletişime geçmek amacıyla bilgilerinizi kullanmaya devam edeceğimizi lütfen unutmayın.

Kişisel Bilgilerimi Nasıl Silebilir veya Değiştirebilirim?

Just, sağlanan veya kendi mülkiyetinde bulunan her türlü kişisel bilginin, bu bilgileri kullanma amacımız için gerekli olduğu şekilde eksiksiz, geçerli ve doğru olmasını sağlamaya çalışır.

Bir satın alma işlemi gerçekleştirerek Justmakecoffee.com hesabı için kaydolduğunuzda, hesabınıza girmeniz ve her zaman doğru olmasını sağlamak üzere adınız, posta adresiniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgilerinizi düzenlemeniz için size bir araç sağlamış bulunmaktayız.

Just’a bir iş pozisyonu için başvuru yaptığınızda, bu amaçla oluşturduğunuz kişisel profilinize giriş yapabilir ve burada gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Just bir şahıs ile ilgili sakladığı Kişisel Bilgilerin, ilgili kişi tarafından erişilmesine ve incelenmesine izin verir. Just, talep edilen bilgi aşağıdaki koşullara sahip olduğunda Kişisel Bilgi erişimini reddetme hakkını saklı tutar:

 • Başka bir şahsın veya vefat eden bir şahsın Kişisel Bilgilerini ifşa ediyorsa;
 • Just’a veya bir üçüncü tarafın rekabetçi konumuna zarar verebilecek gizli işletme bilgilerini ifşa ediyorsa;
 • Avukat-müşteri ya da hukuki dava imtiyazına tabi ise;
 • İlgili şahsın tedavi veya tasfiye edilmesine ciddi zararlara, ilgili şahsa veya başka şahıslara ciddi manevi zararlara veya başka bir şahsa fiziki zarara neden olma ihtimali varsa;
 • Hukuki yaptırım faaliyetlerine ve konumu nedeniyle bu gibi görevleri gerçekleştirmeye yetkili bir şahsın başka araştırma ve düzenleme görevlerine zarar verme veya müdahale etme ihtimali varsa;
 • Kolayca getirilemiyorsa ve bilginin sağlanma zorunluluğu ve maliyeti bilginin yapısına ve değerine göre oldukça fazla ise;
 • Mevcut değilse, tutulmuyorsa veya Just tarafından bulunamıyorsa.

Bilgiler ifşa edilmeyecek ya da edilemez olduğunda, talepte bulunan şahsa bilginin ifşa edilememesinin nedenleri bildirilecektir.

Bilgiler ifşa edileceği zaman, ilgili bilgileri talep edilmesinden sonraki 30 günü aşmayacak şekilde, uygun bir zamanda sağlamaya çalışılacaktır.

Sık sık ve zarar vermek amacıyla yapılan erişim taleplerine yanıt vermeyeceğiz. Bir talebin sık sık tekrarlanması veya zarar verme amacı taşıması tespit edildiğinde, bilginin güncellenme sıklığı, bilginin kullanılma amacı ve bilginin yapısı gibi faktörler olarak değerlendirilecektir.

Just Neden Web Sitesi Kullanım Bilgilerini Toplar?

Justmakecoffee.com adresini ziyaret ettiğinizde, aşağıdaki gibi çok sayıda amaçla bazı web sitesi kullanım bilgilerini toplanmaktadır:

 • Erişim veya alışverişinizi daha uygun ve etkili bir hale getirmek;
 • Site etkinlik eğilimlerini oluşturmak;
 • Site performansını izlemek;
 • Site tasarımı ve işlevselliğini iyileştirmek.

Web sitesi kullanımına ilişkin topladığımız bilgiler, tanımlama bilgilerinin kullanımını içermektedir. Tanımlama bilgisi, bilgisayarınıza tarayıcınız tarafından kaydedilen küçük bir kaldırılabilir veri dosyasıdır. Tanımlama bilgileri, web sitemiz üzerinden sipariş vermenize, çevrim içi internet gezintisi ve alışveriş deneyiminizi geliştirmenize ve kişiselleştirmenize olanak sağlar. Tanımlama bilgilerini sepetinizdeki öğeleri hatırlamak, web sitemize döndüğünüzde sizi tanımak ve ziyaretçi davranışlarını analiz etmek üzere kullanılır.

Bir tanımlama bilgisi gönderilirken bilgisayarınızın sizi uyarmasını veya tüm tanımlama bilgilerinin kapatılmasını tercih edebilirsiniz. Bunları tarayıcınızın ayarlarından yapabilirsiniz. Her tarayıcı biraz farklıdır, bu nedenle tanımlama bilgisi ayarlarınızı değiştirmek için doğru yöntemi öğrenmek üzere tarayıcınızın Yardım menüsüne bakın. Tanımlama bilgilerini kapatmanız durumunda, site deneyiminizi daha etkili hale getirecek olan birçok özelliğe erişemezsiniz ve bazı hizmetlerimiz düzgün çalışmaz.

Ayrıca, çevrim içi davranışlarınızı analiz etmemize yardımcı olacak, küçük grafik görüntüleri olan piksel etiketlerini de kullanılabilir, ancak bunu herhangi bir kişisel bilgiyle ilişkilendirilmez.

Kişisel Bilgilerim Nasıl Korunur?

Just, iş yerlerine ve bilgi sistemlerine göre uygun fiziksel, teknik ve yönetimsel güvenliği sürdürmeye, böylece kişisel bilgilerin kaybolması, kötüye kullanılması, yetkisiz erişimi, ifşa edilmesi veya değiştirilmesini önlemeye çalışır.

Bilgileriniz İnternet üzerinden sunucumuza gönderildiğinden, bilgilerinizin güvenliğini sağlamak üzere kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerin gönderildiği ağı Secure Socket Layer (SSL) teknolojisini kullanarak şifrelenmektedir. Kişisel bilgilerinizi gönderdiğinizde bilgilerinizi korumak için çok çalışmamızın yanı sıra, İnternet veya herhangi bir genel ağ üzerinden yapılan hiçbir veri aktarımının %100 güvenli olduğu garanti edilemez.

Çocuklardan Alınan Bilgiler

Justmakecoffee.com, 13 yaşın altındaki çocuklardan kişisel bilgi toplamak için tasarlanmış veya amaçlanmış bir site değil, genel bir ziyaretçi sitesidir. Just 13 yaşın altındaki birinden bilerek kişisel bilgi toplamaz ve bu şeklide sağlandığını tespit ettiğinde bu tür bilgileri kullanmaz. Çocukların gizliliğine saygılı olmak amacıyla, 13 yaşın altındaki çocuklar bu Siteye herhangi bir kişisel bilgi veremez. Ebeveynlerin çocuklarını çevrim içi olduklarında kontrol etmelerini öneririz.

Sorular ve Geri Bildirim

Gizliliğe ilişkin sorularınızı, yorumlarınızı ve endişelerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Lütfen gizliliğe ilişkin ya da diğer hususlarla ilgili her türlü geri bildiriminizi bize gönderin. Just tüm şikayetleri araştıracak ve bir şikayetin haklı olduğu tespit edildiğinde, bu sorunu çözmek için gerekli tüm adımları atacaktır.

Just Roastery © 2020 Tüm hakları saklıdır.
iletişim: 0543 489 01 87
Sinanpaşa Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi No:8
34353 Beşiktaş/İstanbul
Hafta içi her gün saat 14:00'a kadar olan siparişleriniz aynı gün kargoda - 350 ₺ ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava